U nedjelju je početak 10. izdanja Zimske brdske lige Japetić u 10 sati kod Šumskog dvora u Ivančićima, ujedno je i završnica Cascadia Trail Trophy-a za ovu godinu u kojem je sudjelovalo više od 1.000 natjecatelja.
Najave utrka
Žumberačka utrka
Datum utrke: 05.09.2009.
Mjesto utrke: Sošice

Rezultati utrke

14. međunarodna "Žumberačka utrka"
subota, 05. rujan 2009. godine

STAZA: 15,5 km - asfaltirana, brdovita, kroz prirodu, okrjepa svakih 4 km
START: 15,00 sati u Radatovićima (polazak autobusa iz Sošica za Radatoviće u 14,00)
CILJ: Sošice
STARTNINA: 60 kn
PRIJAVE I OKUPLJANJE: Sošice, na dan utrke do 13,45 sati
NAGRADE U BONOVIMA NEW BALANCA U VRIJEDNOSTI 
MUŠKI
1. 2 000 kn
2. 1 500 kn
3. 1 000 kn
4. 800 kn
5. 700 kn
6. 500 kn
7. 400 kn
8. 350 kn
9. 300 kn
10. 250 kn

ŽENE
1. 2 000 kn
2. 1 500 kn
3. 1 000 kn
4. 800 kn
5. 700 kn
6. 500 kn

KATEGORIJE
MUŠKI
18 - 29
30 - 39
40 - 44
45 - 49
50 - 54
55 - 59
60 - 64
65 - 69
> 70

ŽENE
18 - 29
30 - 39
40 - 44
45 - 49
>50

POSEBNE NAGRADE ZA 4 NAJBOLJE PLASIRANA ČLANA I 3 ČLANICE AK ŽUMBERAK

Za sve sudionike koji putuju iz daljega nagrade se mogu podići isti dan u trgovini New Balanca koji iznimno u subotu radi do 21,00 u Vlaškoj 85.
Ostalo: Suvenir Žumberačke utrke za prva tri u kategoriji
Majice i medalje za sve,
Staza vidljivo obilježena na svakom km.
Nakon trke zajednička večera i druženje

TRKA SE BODUJE ZA CESTOVNI
GRAND PRIX CUP I PRVU CESTOVNU LIGU

Dječje utrke na stazi od 200 do 1000 m između 14,30 i 15,30
Prijevoz iz Zagreba osiguran besplatnim autobusimam koji polaze iz Andrašecove ul. (parkiralište iza Ciboninog tornja) u 11,00.

Dodatne informacije možete dobiti kod:
Borisa Smičiklasa mob: 091 78 66 433
Robert Španić mob: 091 89 31 747
Tome Krajinovića mob: 098 80 78 92
ili na meil: info@akzumberak.hr  
više na www.akzumberak.hr

 
POBIJEDNICI ŽUMBERAČKIH UTRKA PO GODINAMA
1.Žumberačka utrka 1996.g.
muškarci:
1. Robert Dragan Novo Mesto - SLOVENIJA
2. Ivan Konjik SLAVONIJA OSIJEK
3. Saša Ljubojević AK KARLOVAC žene:
1. Kristinka Marković SLAVONIJA OSIJEK
2. Marija Paulus AK Veteran
3. Katica Levanić

2.Žumberačka utrka 1997.g.
muškarci:
1. Paripović Drago CRO-MARATON PAK.POLJ.
2. Lacković Josip CRO-MARATON PAK.POLJ.
3. Ravić Nedeljko VARAŽDINSKA BANKA žene:
1. Tijana Pavičić RIJEKA
2. Kristinka Marković SLAVONIJA OSIJEK
3. Mila Lasić CRO-MARATON PAK.POLJ.

3.Žumberačka utrka 1998.g.
muškarci:
1. Igor Šalamun MARIBOR - SLOVENIJA
2. Robert Dragan NOVO MESTO - SLOVENIJA
3. Nedjeljko Ravić VARAŽDINSKA BANKA žene:
1. Silva Vivod MARIBOR - SLOVENIJA
2. Slavica Brčić CRO-MARATON
3. Marija Paulus VETERAN

4.Žumberačka utrka 1999.g.
muškarci:
1. Kejžar Roman SLOVENIJA
2. Paripović Drago CRO-MARATON PAK.POLJ.
3. Škopac Ivica CRO-MARATON PAK.POLJ. žene:
1. Vivod Silva SLOVENIJA
2. Pavičić Tijana RIJEKA
3. Brčić Slavica ZRINJEVAC

5.Žumberačka utrka 2000.g.
muškarci:
1. Paripović Drago CROATIA MARATON
2. Šalamun Igor MARIBOR - SLOVENIJA
3. Ravić Nedeljko VARAŽDINSKA BANKA žene:
1. Vivod Silva SLOVENIJA
2. Pavičić Tijana RIJEKA
3. Brčić Slavica ZRINJEVAC

6.Žumberačka utrka 2001.g.
muškarci:
1. Paripović Drago CROATIA MARATON
2. Ravić Nedeljko VARAŽDINSKA BANKA
3. Škopac Ivica CROATIA MARATON žene:
1. Vivod Silva SLOVENIJA
2. Pavičić Tijana individualac
3. Jurišić Veronika AK Veteran

7.Žumberačka utrka 2002.g.
muškarci:
1. Kodžo Đuro B i H
2. Petrović Slavko ZRINJEVAC
3. Paripović Drago CRO-MARATON PAK.POLJ. žene:
1. Kodrić Jaka SLOVENIJA
2. Šurbek Ida SLOVENIJA
3. Vivod Silva SLOVENIJA

8.Žumberačka utrka 2003.g.
muškarci:
1. Bodor Oliver MAĐARSKA
2. Kodžo Đuro B i H
3. Paripović Drago CRO-MARATON PAK.POLJ. žene:
1. Kroneraff Agnes MAĐARSKA
2. Šurbek Ida SLOVENIJA
3. Trošić Marija A.K.Žumberak

9.Žumberačka utrka 2004.g.
muškarci:
1. Kodžo Đuro B i H
2. Paripović Drago CRO-MARATON PAK.POLJ.
3. Ravić Nedeljko VARAŽDINSKA BANKA žene:
1. Šurbek Ida SLOVENIJA
2. Pavičić Tijana individualac
3. Trošić Marija individualac

10.Žumberačka utrka 2005.g.
muškarci:
1. Roman Kejžar MASS, Slovenija
2. Freier David PUSK Hungary
3. Tone Kosmać A.K.Velenje žene:
1. Ljiljana Čulibrk HAAK Mladost
2. Marija Trošić A.K.Sljeme
3. Barbara Belušić A.K."Albona" Labin

11.Žumberačka utrka 2006.g.
muškarci:
1. Zsolt Benedek - Schwechat, Hungary
2. Roman Kejžar MASS, Slovenija
3. Tone Kosmać A.K.Velenje žene:
1. Barbara Belušić A.K."Albona" Labin
2. Marija Vrajić A.K.Veteran, Zagreb
3. Kolar Mirjana, KA-TIM Karlovac

12.Žumberačka utrka 2007.g.
muškarci:
1. Hasić Senaid - BIH
2. Ninković Sreten - Srbija
3. Biki Ferenc - Mađarska žene:
1. Ana Subotić - Srbija
2. Ljiljana Čulibrk - Mladost, Zagreb
3. Ida Šurbek - Hrvatska

13.Žumberačka utrka 2008.g.
muškarci:
1. Đuro Kodžo - BiH
2. Balog Ištvan - Mađarska
3. Dražen Dinjar - Rudolf Perešin žene:
1. Anissa Badis - Mađarska
2. Daneja Grandovec - Slovenija
3. Ida Šurbek - Slovenija